19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
İlçemizde “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Programı 09.30´da Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk Sunma Töreni ile başladı.İlçe genelinde yapılan "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" saat 10.30´da Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi´nde başlayan Kutlama Programı ile devam etti.Kutlama Programında, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine belirten konuşma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin SOLMAZ tarafından yapılırken, Gençlik adına konuşma, Urla Öğrenci Temsilcisi Uzay CAN tarafından yapıldı.
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ ve ‘Gençliğin Atatürk’e Cevabı’, ´Gençlik Marşı´ söylenirken, program müzik dinletisi ve şiirlerle devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Şiir, Kompozisyon, Masa Tenisi yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Urla Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Gösterileri, Urla Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımının gösterileri,Urla Gençlik ve Spor Kulübünün Tekvando gösterisi ile devam eden program Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi´nin´Bayrak´ gösterisi ile sona erdi.
a) Şiir Dalında Dereceye Girenler:
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Seher DAMİRAL |
Hakan Çeken Anadolu Lisesi |
1’inci |
Rıdvan ÇAĞLAR |
Urla Anadolu Lisesi |
2’nci |
Verda SERT |
Urla Anadolu Lisesi |
3’üncü |
b) Kompozisyon Dalında Dereceye Girenler :
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Nazik Tuğba ŞAHİN |
Hakan Çeken Anadolu Lisesi |
1’inci |
Ayşegül GÜNEŞ |
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi |
2’nci |
Duygu BARIŞKAN |
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi |
3’üncü |
İlçe Okulları Masa Tenisi Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler:
Masa Tenisi- Küçükler (Erkekler):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Niyazi ALKAN |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner İlkokulu |
1’inci |
Ege OTMAN |
80. Yıl Gazi Ortaokulu |
2’nci |
Vatan KIZILKAYA |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner İlkokulu |
3’üncü |
Çağatay KÜL |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner İlkokulu |
4’üncü |
Masa Tenisi- Küçükler (Kızlar):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Ece OTMAN |
80. Yıl Gazi Ortaokulu |
1’inci |
Masa Tenisi- Yıldızlar (Erkekler):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Yunus KAYAALP |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu |
1’inci |
Sedat EŞİT |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu |
2’nci |
Efe OTMAN |
80. Yıl gazi Ortaokulu |
3’üncü |
Mirsat ÖZOĞUL |
Perihan Mahmut Celalettin Demirgüreş Ortaokulu |
4’üncü |
Masa Tenisi- Yıldızlar (Kızlar):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Ceren BULANIK |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu |
1’inci |
Zeynep GÖÇER |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu |
2’nci |
Edanur ACAR |
Zeytinalanı Gülter Osman Ponner Ortaokulu |
3’üncü |
|
|
4’üncü |
Masa Tenisi- Gençler (Erkekler):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Arda MOLUHAN |
Urla Anadolu Lisesi |
1’inci |
İbrahim GÜDEN |
Urla Anadolu Lisesi |
2’nci |
Mustafa TATAR |
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi |
3’üncü |
Tuğrulhan BEYAZOĞLU |
İzmir Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi |
4’üncü |
Masa Tenisi- Gençler (Kızlar):
ADI-SOYADI |
OKULU |
DERECESİ |
Gözde ÇAMA |
Urla Anadolu Lisesi |
1’inci |
Ayşegül GÜZEL |
Urla Anadolu Lisesi |
2’nci |
İlgi KİRAZ |
Urla Anadolu Lisesi |
3’üncü |
Kübra PERİK |
Urla Anadolu Lisesi |
4’üncü |